Ürün Opsiyonları Ürün Opsiyonları

Purity C

Brita Purity C Quell STBrita Purity C filtre sistemleri suyun içinde bulunan kalsiyum ve magnezyum partikülleri iyonlar vasıtasıyla filtreler ve su sertliğini düşürür. Ayrıca Brita filtre sistemi suyun içinde bulunan kurşun, bakır ve kadmiyum iyonlarını bağlar. Suda bulunan kirli – ve organik yapıdaki klor partikülleri filtreler, koku ve tat bozucu maddelerinin oranlarını düşürür. Filtre Sisteminde bulunan Bypass ayarları ile kalsiyum sertliği (su sertliği) ihtiyaç duyulan oranına göre ayarlanır, makineleri kireçten korur ve yüksek kalitede içme suyu elde edilir.

Brita sistemleri sadece yerel şebeke bağlantısında kullanılır ve kesinlikle mikro biyolojik su veya biyolojik atık içren steril olmayan suda kullanılmaz. Eğer yerel yetkililer suyun kaynatılıp kullanılmayı öneriyorsa, Brita filtreyle arıtılsa da kaynatıp kullanılması gerekir. Uyarılar kaldırıldığında kartuşların değiştirilmesi ve bağlantı uçların temizlenmesi gerekir. Belirli insan kesimler için önerilen su kaynatma şartları (bünye zayıflığı olan insanlar, bebekler için mutlaka filtre kullanılsa dahi suyun kaynatılması gerekir.

Hijyenik sebeplerden dolayı, filtre sisteminin iç yapısında gümüş partikülleri içermektedir. İçme suyu sağlığı açısından, Dünya Sağlık Örgütün (WHO) tavsiyesi doğrultusunda suyun içinde gümüş partiküller bulundurulur. Bu Oranlar tavsiye ölçülerin dışına ender taşar. Filtrelenen suyun içinde kaliyum oranı azda olsa yükselir. Böbrek rahatsızlığı ve diyabetiz hastaları için doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda Filtreleri kullanınız.